GYVENIMAS BUVO, YRA IR BUS...
Turinys
Skyriaus kategorij
Istorija [0]
Prisiminimai [0]
Genealogijos teorija [0]
Svetainės naujienos [1]
Žymūs giminės žmonės [1]
Statistika

Šiuo metu svetainėje: 1
Svečių: 1
Prisiregistravusių: 0
GENEALOGIJA
 

Kas yra genealogija? 

 
    Genealogija yra pagalbinė istorijos mokslo disciplina. Ji glaudžiai susijusi su heraldika ir kitomis pagalbinėmis istorijos disciplinomis. Šio termino apibrėžimą galima rasti įvairiuose žodynuose, žinynuose ir kituose šaltiniuose. Visi pateikti apibrėžimai iš esmės yra panašūs ir pabrėžia giminės, šeimos kilmę: pagalbinė istorijos mokslo disciplina, tirianti daugiausia viduramžių giminių, šeimų, asmenų kilmę, giminystės ryšius; žinių apie kurio nors individo ar organizmų grupės kilmę ir istorinę raidą visuma; Genealogija remiasi patikimais dokumentais ir kitais šaltiniais, įrodančiais giminystės ryšius tarp asmenų, turinčių bendrą protėvį ar palikuonį, nepriklausomai nuo šių asmenų socialinio statuso.
Žodis genealogija yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia giminės kartų eilę. Graikijoje jau 500 m. pr. Kr. buvo žinomos genealoginės lentelės, kuriose buvo vaizduojama valdovų, mitinių didvyrių, dievų ar pusdievių kilmė. Tokias lenteles taip pat sudarinėjo ir kitos senovės tautos: senovės egiptiečiai, romėnai, asirai. Romėnų teisėje paveldėjimas buvo nustatomas pagal giminingumo laipsnį. Genealoginės schemos giminystės ryšį vaizduodavo kolonų ar laiptų pavidalu. Tokios schemos buvo žinomos Hadriano laikais.
Genealogija buvo siejama su kilmingais asmenimis. Ji turėjo padėti nustatyti atskirų asmenų, šeimų ar giminių kilmę, kurios pagrindu buvo galima naudotis tos giminės teisėmis, valdžia, tradicijomis, o kartais ir turtais. Giminystės ryšių įrodymas buvo svarbus ir reikalingas elementas siekiant privilegijų ar paveldėjimo teisės. Buvo sudaromi įvairūs žinynai, traktatai ar sąvadai, kuriuose buvo nurodomi visi giminei priklausantys atstovai ir juos siejantis ryšys. Dabartiniais laikais genealoginiai tyrimai vykdomi nepriklausomai nuo giminės kilmės. 

Prisijungti
Paieška
Kalendorius
«  Balandis 2019  »
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Naujienų archyvas
Svetainės draugai
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz